Romanlar

harbiyehli sml


Parola: Harbiyeli Aldanmaz 

Kitap  1963’te bir ihtilal girişiminde bulunan Yarbay Osman Deniz’in o dönemdeki anılarını içeriyor.  O  benim Osman Amca’mdı. Onu tanıdığımda 74 yaşındaydı.
2011 yılında 89 yaşında öldü. Birbirimizi ilk görüşte sevdik. Dürüst, tavizsiz, mert kişiliği beni etkiledi. O da benim aklımı, bilgimi, tarihe ilgimi sevdi.
Anılarını parça parça dinlemeye başldım. Eğitim için yurtdışına gitmem gerektiğinde o zamana kadar gün ışığına çıkarmadığı anı defterlerini, doldurduğu kasetleri, kendisi için çok değerli olan fotoğrafları getirip "Ne zaman yaparsan yap, sen yap !" diyerek bana teslim etti ve yayımlanmasına razı oldu. Sağlığında hazırladığım kitabı görebildi.  
Kitap Osman Deniz’in anılarından kronolojk sıtyal seçtiğim bölümleri içeriyor. Anıları tarihimizin dönüm noktalarından birini masaya yatırıyor.

Anlatılanlar tamamen kendi el yazısıyla doldurduğu , her sayfası imzalı anı defterlerinde yer almakta, kitabı hazırlarken eklemeler yapmadım . Hararetle, ibretle  okunacak bir  ‘tarihten ders alma’ kitabı çıktı ortaya !

İLETİŞİM

Telefon
:
90-212 322 11 28 
Faks
:
90-212 322 73 87
GSM
:
90-532 614 85 80
Adres
:
İstanbul Caddesi Tan Sokak Kemer Corner Sitesi
İnci Blok Kat 4 Daire 32 Göktürk / İstanbul
E-Mail
:
yaseminbradley@gmail.com